DENTÁLNÍ HYGIENA

K naší dentální hygienistce se můžete objednat, i když nejste našimi pacienty!

Dentální hygienistka

Liliia Chavka, DiS.

Je diplomovanou dentální hygienistkou, vystudovala Vyšší odbornou školu zdravotnickou v Praze (2015 – 2018). Je pečlivá, empatická a ráda se směje – ale i všichni pacienti od ní po ošetření odcházejí se zářivým úsměvem. Kromě češtiny mluví výborně ukrajinsky, rusky a anglicky.

Telefon pro objednání.: 220 515 712

Ordinační hodiny:
PO:   7:30 - 14:00
ÚT, ST:   7:30 – 16:30
ČT:   7:30 – 14:00

Proč mám na dentální hygienu docházet? 

Zuby si čistí téměř každý, ale i ti nejsvědomitější dělají nevědomky chyby. A je prokázáno, že pouze zlomek onemocnění v dutině ústní se dědí, za většinu si můžeme sami. Dentální hygiena není kosmetická procedura, ale léčebný zákrok. V dutině ústní každého člověka jsou přítomny živé bakterie, které se při špatně prováděném čištění množí, organizují se a tvoří zdraví škodlivý zubní povlak, tedy plak. Zubní plak je následně příčinou nejčastějších onemocnění dutiny ústní - zubního kazu, zánětu dásní (gingivitidy) a zánětu závěsného aparátu zubu (parodontitidy). Každá návštěva dentální hygieny je tedy velice účinná prevence nebo přímo léčba těchto onemocnění. 


Pro koho je dentální hygiena určena? 

Zubní hygiena je vhodná pro všechny pacienty, kteří si chtějí zachovat vlastní zuby co nejdéle. Velký preventivní význam má motivace a instruktáž pro děti, kdy se dá včas předejít všem problémům se zoubky. Dále je hygiena zásadní v období puberty, kdy má již pacient kompletní stálý chrup a je třeba naučit se o něj pečovat. Při ortodontické léčbě je kontrola hygieny doporučována i čtyřikrát ročně, protože péče o chrup s rovnátky je obtížnější. Pro dospělé pacienty je kromě kontroly domácí hygieny přínosem profesionální vyčištění a vyleštění zubů. Na zubní hygienu by měl pravidelně také docházet každý pacient s dentálními implantáty. Ale i pro pacienty s korunkami, můstky a částečnými snímatelnými náhradami je absolvování návštěvy u hygienistky velkým přínosem.


Co je úkolem dentální hygienistky?

Naše zubní hygienistka důkladným vyšetřením lokalizuje ve Vašich ústech škodlivý plak, teda jinak řečeno najde místa s potenciálním rizikem onemocnění či již vzniklé onemocnění diagnostikuje. Následně chrup profesionálně vyčistí. Důkladně odstraní zubní kámen nad dásní i pod dásní a povlaky. Případné tmavé skvrny (pigmenty) na zubech (způsobené např. kouřením, konzumací kávy či čaje) je možné odstranit pískováním, zuby tak získají světlejší odstín. Následně hygienistka zuby vyleští a lokálně ošetří fluoridovým gelem, který má význam v prevenci zubního kazu. A to nejdůležitější nakonec – vysvětlí každému pacientovi zásady správného čištění zubů a vybere mu vhodné pomůcky. Správnou techniku čištění zubů kartáčkem a mezizubním kartáčkem s Vámi natrénuje přímo ve Vašich ústech. Při návštěvě dentální hygienistky se nemáte čeho bát, veškeré výkony se provádí bezbolestně a precizně s využitím moderních šetrných nástrojů a přístrojů.


Co si mám vzít s sebou?

Na návštěvu dentální hygieny si prosím vezměte pomůcky, které běžně používáte k čištění zubů. Před návštěvou nic nového nekupujte, ale ani nic zatím nevyhazujte. Veškeré pomůcky, které Vám dentální hygienistka doporučí, je možné zakoupit přímo v ordinaci. 


Bělení zubů

Pokud toužíte po světlejším odstínu zubů, je vhodné nejprve vyšetření u zubního lékaře – ne pro každého je tato procedura přínosem. Není-li proti bělení námitek, doporučíme Vám domácí bělení zubů, které má proti ordinačnímu některé výhody – šetrnost a dlouhodobější výsledek. Na základě otisků Vám vyrobíme nosiče na gel, do kterých budete doma dva až čtyři týdny aplikovat bělící prostředek.


Dentální hygiena jako užitečný dárek pro dospělé i děti 

Byli jste u naší hygienistky spokojeni a zdálo se Vám ošetření příjemné a přínosné? Můžete svým blízkým zakoupit poukaz na dentální hygienu v hodnotě 500 nebo 1000 Kč. Platnost poukazu je půl roku a můžou ho využít i pacienti, kteří nejsou na našem pracovišti registrováni.  


Ceník

Dentální hygiena – vstupní vyšetření a ošetření (50 minut)

Dentální hygiena – opakovaná návštěva (30 minut)

Dentální hygiena pro děti do 12 let

Dentální hygiena pro děti od 12 do 18 let

Air flow (odstranění pigmentací pískováním)

Domácí bělení zubů


1800 Kč

1200 Kč

800 Kč

1200 Kč

od 560 Kč

5500 Kč