INFORMACE

Vážení registrovaní pacienti, 


v zájmu Vašeho zdraví a hladkého průběhu ošetření (kratší objednací lhůty, ošetření bez čekání, volba vhodných výkonů) Vás prosíme o respektování následujících pravidel:PREVENTIVNÍ PROHLÍDKA 2X ROČNĚ 

Protože většina onemocnění dutiny ústní je zpočátku bez příznaků, mají preventivní prohlídky velký význam. Když je např. zubní kaz diagnostikován včas, je léčba jednodušší a levnější. 


OMLUVA Z PLÁNOVANÉHO VYŠETŘENÍ ČI OŠETŘENÍ

Pokud se na domluvený výkon nemůžete z nějakého důvodu dostavit, dejte nám prosím co nejdříve vědět, abychom mohli termín uvolnit pro další pacienty a Vás přeobjednat. Vzhledem k dlouhým objednacím termínům jsme zavedli zasílání SMS zpráv připomínající blížící se termín Vašeho ošetření. V případě, že musíte termín zrušit či změnit, kontaktujte nás prosím neprodleně telefonicky.  


AKUTNÍ STAV – NAPŘ. BOLEST ZUBU

V případě, že Vás něco akutně trápí, ošetříme Vás přednostně. Pokud se jedná o neodkladný stav (např. silnou bolest, otok), přijďte prosím ráno před 7:30 nebo zavolejte a sestřička Vás vmezeří mezi objednané pacienty. Pokud se jedná o nebolestivý stav (např. vypadlou výplň), sdělte to prosím sestřičce do telefonu a ona Vás objedná v co nejkratším možném termínu.


OBJEDNÁVÁNÍ

Pokud se chcete objednat, nejjednodušší je zatelefonovat. Někdy se může stát, že nemůžeme telefon zvednout, v tom případě zkuste zavolat o chvíli později nebo případně na druhou linku (viz kontakty). Pokud potřebujete mluvit přímo s lékařem, je to možné, ale většinu věcí zvládne zorganizovat sestřička. Objednání přes email je také možné, často je však komunikace komplikovanější.


ZMĚNY OSOBNÍCH ÚDAJŮ (POJIŠŤOVNA, TELEFON) A ZDRAVOTNÍHO STAVU

Při první návštěvě naší ordinace Vás poprosíme o vyplnění krátkého dotazníku, kde jsou osobní údaje a informace o zdravotním stavu. V případě, že dojde k nějaké změně, prosíme Vás o informování při další návštěvě u nás – je to pro nás velmi důležité. Stejně tak prosíme ženy, aby při vstupu do ordinace hlásily případnou graviditu.


VÝKONY NEHRAZENÉ ZE ZDRAVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ

Preventivní prohlídky, rentgenové snímky, lokální anestezie a některé chirurgické výkony jsou plně hrazeny pojišťovnou. Většinu výkonů však hradí či doplácí pacient. O ceně konkrétního výkonu Vás budeme vždy dopředu informovat, u větších prací dostanete písemný cenový plán. Zaplatit můžete v hotovosti nebo kartou. Pokud chcete ošetření „pouze na pojišťovnu“, je to také možné, ale nikdy se nejedná o to nejlepší, co Vám můžeme nabídnout.


POUČENÍ PO VÝKONU

Prosím dodržujte instrukce, které v ústní či písemné formě dostanete po ošetření. V opačném případě hrozí zbytečné komplikace.